Su Tesisatı

Maltepe Sıhhi Su Tesisatı ve Tamirat İşleri

Eviniz ve iş yeriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm sıhhi su tesisat ve tamirat işleri işleri özenle ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Suyun kullanıldığı her yerde karşımıza çıkabilen ve acil önlem almamız gereken su tesisatına dair bu problemlerin çözümü için uygun ekipmanlara sahip, işin ehli olan, profesyonel ve hızlı şekilde çözebilecek bir destek için ProHizmet olarak her zaman yanınızdayız. 

Prohizmet; başlıca Maltepe Zümrütevler, Gülsuyu, Gülensu, Esenkent, Küçükyalı olmak üzere Maltepe ve çevresinde hızlı ve garantili hizmet vermektedir.

Sıhhi Su Tesisatı, Su Tesisatı Problemleri ve Çözümleri

Kısaca Su Tesisatı – Sıhhi Tesisat

Sıhhi su tesisatı eviniz ve iş yeriniz gibi yaşam alanlarınızda temiz suyun doğru bir şekilde kullanmanızı, pis suyun ise doğru bir şekilde atılmasını sağlayan tüm musluk ekipmanları ve boru sistemleridir.

Başlıca Su Tesisatı Problemleri

Bir anda akmaya başlayan veya artık kapanmayan bir musluk, nereden geldiği belli olmayan su birikintileri, yavaş akan veya koku yapan lavabo-tuvalet giderleri… Güzel bir günü mahveden ve önlem alınmazsa hiç de azımsanmayacak maddi zararlar çıkartabilen keyfimizi  kaçıran problemler.

Sıhhi su tesisatları hem konfor hem insan sağlığı için önem arz etmekte olup sistemin bir bütün olarak değerlendirilmesi ve uygulanan daire için uygun şartlarda yapılmış olması gerekir.

Malzeme kalitesine bağlı olarak zamanla ortaya çıkan veya tesisat yapımında yapılan hatalar sebebi ile aşağıdaki problemler ortaya çıkabilmektedir.

Borularda ve Musluklarda Sızıntı Meydana Gelmesi

Kalitesiz veya çıkma malzeme kullanımı sebebi ile delinme, birleşme noktarında aşınma veya darbe sebebi ile kaynaklanabilmektedir. Hiç zaman kaybetmeden müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu problemin ertelenmesinde hem kendi dairenize hem de komşu dairelere zarar verebilir ve ciddi kanuni ve maddi yükler üstlenmek zorunda kalabilirsiniz.

Musluktan Suyun Az Gelmesi

Sıhhi su tesisatlarında en çok ve çabuk fark dilen problemlerden biri de musluktan suyun az gelmesidir. Borularda oluşabilen kireçlenme veya batarya filtrelerindeki tıkanma başlıca nedenleri olmakla beraber hidrofor sistemlerindeki basınç problemleri de neden olabilir.

Musluklardan Gelen Kötü Koku

Bağlantı noktaları problemleri veya sifon arızası sebebi ile olabilir.

Böcek Ya da Farenin Gider Borularından Çıkması

Sifonda yeteri kadar suyun kalmaması veya kanalizasyon bağlantısında yapılan hatalar buna sebep olabilir. İç ve dış tesisat incelenip gözden geçirilerek problem çözülebilir.

Sıhhi Su Tesisatında Müdahale Etmeden Önce Dikkat Edilecek Hususlar

Sıhhi su tesisatına başlamadan önce mutlaka dairenin suyu su saatinden kapatılmalıdır. Suyu kapatsanız dahi musluk-boru içinde kalan bir miktar su akacağı için hızlı emen bir kaç bez ve bir kova yanınızda olmalıdır.

Kesinlikle tamir edeceğinizden emin değilseniz mutlaka profesyonel hizmet almalı, asla kendiniz yapmaya çalışmamalısınız. Aksi halde daha fazla masraf çıkacağı gibi, müdahale gelene kadar su kullanamama gibi mağdur edici durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Başlıca Su Tesisat ve Tamirat Hizmetlerimiz

su kaçağı
Su Kaçağı Tespiti

Özel geliştirilen cihazlar sayesinde su kaçakları kolayca tespit edilerek duvar veya boru kırmadan tamirat işleri hızlıca yapılabilmektedir.

kamera3
Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Kamare ile su kaçakları kolayca tespit edilerek duvar veya boru kırmadan tamirat işleri hızlıca yapılabilmektedir.

su tesisat
Tıkanıklık Açma

Lavabo, boru ve her türlü su yolu tıkanıklıkları kolayca kırmadan açılır.

tuvalet kaçağı
Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvaletlerdeki tıkanıklar ve su yolu problemleri hızlıca ve ekipmanlarınıza zarar vermeden açılır.

lavabo kaçağı
Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabolarınızdaki tıkanıklar kolayca açılıp kırmadan ve dökmeden eskisi gibikullanılabilir hale getirilir.

hidrofor pompası
Hidrofor Pompası Montaj & Tamiri

Hidrofor pompası, suyun basıncını artırmak için kullanılmaktadır. Hidrofor pompası tamiri ve montajı ustalıkla yapılmaktadır.

Hizmet Alanımız

İstanbul Anadolu Yakası Maltepe İlçesi başta olmak üzere çevre ilçelere ve semtlere hizmet vermekteyiz.